Vooraankondiging Symposium Echografie: Vernieuwd recept, nu nog beter!

Datum: 24 juni 2016, Tuinzaal, Radboudumc

De ontwikkelingen in de echografie staan niet stil. Waar de laatste jaren van de 20ste eeuw vooral werden gekenmerkt door grote vooruitgang in de beeldkwaliteit, zien we in de laatste jaren vooral een grote uitbreiding van de functionaliteit en 3D technieken. Door ontwikkelingen in hardware is het nu mogelijk om de stroomsnelheid en richting van bloed weer te geven, de vervorming van organen en de hardheid van weefsels te bepalen. En dat niet alleen in 2D maar ook in 3D zodat een heel orgaan in korte tijd kan worden afgebeeld. Voorafgaand aan de inaugurele rede van prof. Chris L. de Korte ter aanvaarding van zijn benoeming als hoogleraar Medische Ultrageluidtechnieken zal een symposium gehouden worden waarop de laatste technieken zullen worden besproken door internationale experts over deze onderwerpen. Zij hebben allen een techniek ontwikkeld die vervolgens samen met ultrageluidsbedrijven verder zijn ontwikkeld en nu hun waarde bewijzen in de diagnostiek over de gehele wereld. Naast deze sprekers zullen de ultrageluidsbedrijven die deze technieken op de markt hebben gebracht aanwezig zijn met deze technologie.

Preliminary Program:

“How Dutch engineers changed the world of echography: the conception of the linear, phased array and intravascular catheter and the first mobile ultrasound device”
Prof. Klaas Bom, ErasmusMC, Rotterdam, The Netherlands

“Vector velocity imaging: quantifying blood velocity and direction in 2D and 3D”
Prof. Jørgen Arend Jensen, DTU, Lyngby, Denmark

“Acoustic Radiation Force Impulse and Shear Wave imaging for improved tumor detection”
Prof. Mark Palmeri, Duke University, Durham, NC, USA

“Ultrafast Ultrasound imaging, the future of ultrasound”
Prof. Mickael Tanter, Institute Langevin, Paris, France

Inaugural lecture “Echo: the sound of the future”
Prof. Chris L. de Korte, Radboudumc, Nijmegen, The Netherlands

Nadere informatie over dit symposium is binnenkort terug te vinden in de agenda.