Publicatie standpunt temperatuurmeting bij screening COVID-19

Op initiatief van de NVKF en in samenwerking met de Nederlandse Internisten Vereniging (NIV) is een FMS standpunt geschreven over temperatuurmeting bij screening COVID-19. Het standpunt is vandaag gepubliceerd.

In dit standpunt wordt afgeraden om temperatuurscreening standaard toe te passen bij het screenen aan de poort van patiënten, begeleiders, bezoekers en ziekenhuispersoneel op COVID-19. De redenen hiervoor zijn de onbetrouwbare meetresultaten bij het gebruik van contactloze thermometers, het feit dat COVID-19 patiënten niet altijd (al) koorts hebben en patiënten koortsonderdrukkende middelen kunnen gebruiken. 

Klik hier voor een link naar de publicatie en het nieuwsbericht van de FMS.

De publicatie van het standpunt werd meteen opgepakt door het AD in hun covid-live blog.