Hugo de Jong benoemd tot hoogleraar

Per 1 juni is Hugo de Jong benoemd tot Hoogleraar Klinische Fysica Radiologie en Nucleaire Geneeskunde bij het UMC Utrecht. De afdeling Radiologie en Nucleaire Geneeskunde heeft meer dan 20 grote beeldvormende systemen en voert daarmee jaarlijks 200.000 verrichtingen uit. Klinische Fysica Radiologie en Nucleaire Geneeskunde ondersteunt door de beste apparatuur te selecteren en de kwaliteit hiervan nauwkeurig te monitoren om de patiënten optimale en veilige zorg te bieden. Vooral bij het gebruik van ioniserende straling, zoals bij de CT- en PET/CT-scanner, heeft de veiligheid van patiënt en medewerker veel aandacht van de klinisch fysicus.

Samen met zijn team van klinisch fysici en onderzoekers optimaliseert en innoveert Hugo de Jong de beeldvorming voortdurend. Beeldgestuurde interventies zijn een belangrijk thema binnen de divisie Beeld. Hiervoor ontwikkelt hij nauwkeurige, kwantitatieve beeldvorming zoals CT-perfusie, een type scan waarmee de doorbloeding van de hersenen te meten is en die wordt ingezet bij de selectie van patiënten voor behandeling van beroerte. Een ander voorbeeld is kwantitatieve nucleaire beeldvorming op basis waarvan een patiënt een radionuclidetherapie op maat krijgt. Soms wordt er zelfs speciale apparatuur ontwikkeld, bijvoorbeeld om de beeldvorming op de interventiekamer te verbeteren. Er is hierbij veel winst te behalen in de combinatie van radiologische en nucleaire, ofwel hybride, beeldvorming, zoals in PET/MRI. Hugo gaat met zijn groep deze innovatieve, kwantitatieve en hybride beeldvorming transleren naar de kliniek zodat de patiënt hier optimaal van profiteert.