EFOMP Fotowedstrijd voor het herfstnummer van EMP News van start

De redactie van EMP News heeft voor het herfstnummer wederom een fotowedstrijd uitgeschreven. De details betreffende de wedstrijd kunnen hieronder gelezen worden en het thema is dit keer de lockdown situatie tijdens de corona pandemie. De deadline is gesteld op 31 juli 2020. De Commissie Europese Zaken hoopt op veel inzendingen vanuit Nederland en wenst alle deelnemers alvast veel succes en plezier.

The Communications and Publications committee hereby announces the 4th EMPNews photo contest. The reward for the best three photos will be their publication in the corresponding issue of EMP News in a high-quality graphical section, together with information about the author. Winning photos will also be published on EFOMP webpage and through social media. Non-winning photos can be published in a dedicated section of the EFOMP webpage.

The 4th round of the contest will open on 16th June 2020 with the specific topic: “Focus on the Lockdown”.

Please follow www.efomp.org for the future announcements, read EFOMP photo contest terms and conditions and send your photos and accompanying documents to pubcommittee@efomp.org (stating PHOTOCONTEST in the subject).

The deadline for this round is 31th July 2020.

Bijlagen:

EFOMP Photo Contest terms and conditions

EFOMP photo release form