Dokters van Morgen 29 oktober a.s.

Het AVROTROS programma Dokters van Morgen besteedt op dinsdagavond 29 oktober om 21.25 uur op NPO-1 aandacht aan het gehoor met als onderwerpen: tinnitus (oorsuizen), het hersenstamimplantaat en gehoorschade door muzieklawaai. In Hoensbroek wordt een tinnitusbehandeling aangeboden met hele goede resultaten en waar wereldwijd veel interesse voor is. Klinisch-fysicus Dyon Scheyen maakt duidelijk wat het probleem is en wat je eraan kunt doen. Guus (net 1 jaar) krijgt een implantaat in zijn hersenen waarmee hij hopelijk over een paar jaar wat kan horen en kan leren praten. Het is één van de voorbeelden waarin Nederland koploper is als het gaat om innovatieve behandelingen bij gehoorproblemen. Naast KNO-arts Johan Frijns laat klinisch-fysicus Peter-Paul Boermans zien wat zijn rol is tijdens de implantatie op de OK. Hoe bescherm je je oren, als je je brood ermee verdient, bijvoorbeeld als muzikant? En hoe bewust gaan festivalgangers van Lowlands om met hun gehoor?