De Staat van de Stralingsbescherming 2022

De ANVS heeft deze ‘Staat’ in samenwerking met de toezichtpartners de Douane, de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd, de Inspectie Militaire Gezondheid, de Nederlandse Arbeidsinspectie en het Staatstoezicht op de Mijnen opgesteld. Deze ‘Staat’ presenteert de werking van het stelsel van de stralingsbescherming en de ANVS en betrokken toezichthouders reflecteren hierop. Dit gebeurt aan de hand van veelvoorkomende medische en industriële stralingstoepassingen. De belangrijkste conclusie van deze Staat is dat het stelsel van de stralingsbescherming goed werkt. Wie in Nederland woont, met straling werkt of een medische behandeling ondergaat, hoeft zich geen zorgen te maken om  blootgesteld te worden aan een te hoge stralingsdosis. Er zijn echter aandachtpunten om het systeem van stralingsbescherming veilig en toekomstbestendig te houden. Daarover staan in deze ‘Staat’ een aantal aanbevelingen.

Klik hier om het document in te zien.