Dosisverkenning radiologische onderzoeken RIVM 2022

In bijgaande brief wordt aan individuele ziekenhuizen gevraagd informatie te leveren voor de RIVM dosisverkenning van 2022. Hieraan meedoen is geheel vrijwillig en wij moedigen het aan mee te doen bij interesse. Deelname is nog interessanter als men gebruik kan maken van een dosismanagementsysteem om de gevraagde gegevens op te zoeken. Er worden geen gegevens voor ieder individueel onderzoek gevraagd door het RIVM, maar meer beschrijvende statistiek over veel onderzoeken. 

De NVKF is op dit moment, samen met de RIVM en aanpalende wetenschappelijke verenigingen, ook bezig om een projectvoorstel bij VWS in te dienen om het bepalen van DRN waardes in de toekomst te digitaliseren en hiermee makkelijker te maken en meer bestendig voor te toekomst. Het idee is dat de ervaringen met zo’n dosisverkenning meegenomen worden naar dit DRN-project.