Arjan Bel benoemd tot hoogleraar

Per 1 juni is dr. Arjan Bel benoemd tot hoogleraar Klinische fysica radiotherapie (in het bijzonder de beeldvorming) aan de Faculteit der Geneeskunde van de Universiteit van Amsterdam.

In 2004 begon Arjan Bel als hoofd fysica van de afdeling radiotherapie van het AMC. De fysicagroep heeft zich sindsdien verder ontwikkeld tot een groep met levendige onderzoekslijnen. Hij is projectleider en mede-aanvrager van ca. 25 extern gesponsorde projecten van o.a. KWF, KiKa, NWO en de industrie. Sinds 2019 is de afdeling gefuseerd met de afdeling radiotherapie van het VUmc en sinds 2021 is hij hoofd van de gefuseerde fysicagroep binnen AmsterdamUMC.

Het onderzoek van Arjan Bel is gericht op het toepassen van beeldvorming in zowel de uitwendige radiotherapie, de brachytherapie als de hyperthermie.